Události základní školy ve školním roce 2016/2017

 

170629 zakonceni skolniho roku 021Čtvrteční dopoledne se neslo ve slavnostním duchu. Na hale školy byli vyhodnoceni naši nejúspěšnější "reprezentanti" ve školním roce 2016/2017.

Došlo i na loučení, a to žáků páté třídy s třídní učitelkou Miroslavou Krejčovou a také my jsme se rozloučili s paní vedoucí školní jídelny Hedvikou Bidlovou, která u nás k poslednímu červnu končí.

Závěr pak patřil žákům deváté třídy, kterým jejich třídní učitelka vytvořila na rozloučenou fotoknihu mapující devět let jejich povinné školní docházky. Ale ani oni nezůstali pozadu a připravili pro nás důstojné rozloučení a poděkování všem zaměstnancům.

Krásné prázdniny přeje kolektiv zaměstnanců Základní školy Eduarda Štorcha a mateřské školy Ostroměř

 

170628 cerven v sd 001V červnu jsme ve školní družině hodně sportovali na hřišti, hráli jsme různé hry, stavěli si překážkové dráhy nebo skákali přes švihadlo. Chodníky v okolí školy jsme vyzdobili barevnými křídovými kresbami.

Vychovatelky ŠD

 

 

170626 drevovyroba ostromer 1 tr 001V pondělí 26.6. jsme se vydali na exkurzi do Dřevovýroby Ostroměř. V prvouce jsme si povídali o těžbě a zpracování dřeva. Dnes jsme mohli na vlastní oči vidět, jak se kmeny stromů opracovávají a vyrábějí se z nich kůly. Pohybovali jsme se v celém objektu pily velmi opatrně, abychom si nezpůsobili úraz. Paní Johnová(spolumajitelka firmy) nás nejen velmi vesele a přívětivě přivítala, byla nám super průvodkyní, ale také pro nás měla připravenou sladkou odměnu za naši skvělou pozornost. Největší radost nám všem udělala, když nám dovolila výtvarně se vyžít a vytvořit si díla z pilin, hoblin a odřezků dřeva v hlavní hale firmy. Rozdělili jsme se do skupin, a pak jsme si už mohli v radosti zpívat: „Skřítkové tesaři vylezte z mechu, chopte se náčiní, postavte střechu, skřítkové ze skal a skřítkové z lesa, pila ať pracuje, sekera tesá… a díla byla překrásná…

Mohli jsme si po sobě i uklidit, tedy použít smetáky a zamést – to je prostě super práce!

Pak jsme se už rozloučili.

Na závěr našeho dne jsme hledali a sbírali rostlinky a vytvořili si po cestě do školy třídní herbář(doma jsme pak zjistili, jak se která rostlinka nazývá).

Za skřítky první třídy Vlaďka Vondráčková

 

 

170627 ekologicky den 007V posledním týdnu jsme si připomínali, jak důležité je se starat o naši planetu Zemi. Proto jsme se rozešli všemi směry a každá třída svým způsobem zpracovala téma ekologie. Někteří ekologicky vařili, jiní monitorovali kontejnery na třídění odpadu, další hledali skládky odpadu, bavili se o lese, navštívili čističku odpadních a někteří vyrazili sbírat odpad po příkopech a okolí.

Všichni jsme se něco dozvěděli, zažili něco netradičního a užili si tento den. Těším se příští rok na podobnou akci.

Jan Horák

Ekoden v 7. třídě

Žáci si v rámci ekologické výchovy vyzkoušeli vaření jednoduchého pokrmu v přírodě. Za úkol měli nejen pokrm připravit, ale museli dodržovat bezpečnostní pravidla pro udržení ohniště pod kontrolou, dbát na svoji bezpečnost a nakonec museli prostor uvést do původního stavu tak, aby nebylo k poznání, že se na místě topil ohýnek. Důkazem jsou přiložené fotografie.

Jedna skupina připravila čaj z čerstvých bylinek, 2 skupiny si museli připravit vroucí vodu na přípravu jednoduché instantní polévky a 4. skupina uvařila gulášovou polévku ze sáčku. Pokrmy chutnaly, vůbec nic nezbylo.

Za 7. třídu třídní učitelka Dana Hermochová

 

170623 sportovni den skolky 9 tr 001V pátek 23. června si žáci 9. třídy připravili pro předškoláky sportovní den. Děti z mateřské školy soutěžily v hodu míčkem, skoku z místa a také v běhu na 40 metrů. Rozdělili jsme se do tří družstev a každé plnilo zadané úkoly na svých stanovištích. Druhá polovina dopoledne patřila hře na stopovanou, kde na konci čekala pro všechny sladká odměna. Ve školce se pak konalo slavností vyhlášení a předávání diplomů.

Iveta Novotná

 

© 2017 Základní škola Eduarda Štorcha a mateřská škola Ostroměř, Školní 315, Ostroměř, tel.: 493 691 225, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

web vytvořil www.helpmark.cz