Události základní školy ve školním roce 2015/2016

 

Ani letos nechybělo slavnostní rozloučení se školním rokem, které tradičně proběhlo na hale školy.

160629 slavnostni rozlouceni068Na pódium byli nejprve zváni žáci, kteří se v rámci školních i mimoškolních aktivit podíleli na reprezentaci školy, ale také obce Ostroměř, a dosáhli mimořádných výsledků. Za své snažení obdrželi poděkování ve formě drobných dárků. Ty nejlepší z nejlepších odměnila za obec také paní místostarostka Hedvika Bidlová. 

Na závěr se nejpve žáci páté třídy rozloučili se svojí třídní učitelkou Vladimírou Vondráčkovou, která je po celou dosavadní školní docházku provázela a poté již došlo ke slavnostnímu vyřazení našich absolventů. Loučení bylo velice milé a zároveň dojemné. 

Nezbývá tedy než popřát prosluněné, pohodové a klidné prázdniny a v září na shledanou.

Kolektiv pracovníků Základní školy Eduarda Štorcha a mateřské školy Ostroměř

 

160628 cerven v sd005Konečně jsme se dočkali sluníčka a několika teplých dnů a tak jsme mohli využít nové sportovní potřeby, které byly do školní družiny zakoupeny. Chlapci hráli fotbal s novými míči, děvčata cvičila s obručemi a švihadly nebo si stavěla překážkové dráhy.

                                                                                                                                              Radka Křížková

 

160624 vyukovy pobyt 8 trida012Ve středu 22. června jela 8. třída na jazykový pobyt do kempu Allegro Dachova. Pobyt nám úplně vynahradil školní výlet. Po celou dobu jsme se tam koupali, díky nadprůměrným teplotám jsme využívali bazén asi nejvíc ze všech možných aktivit. Užili jsme si ale i trampolínu nebo jsme si zahráli beach volejbal. Příjemnou procházkou jsme došli dvakrát i do Hořic a podívali jsme se tam, kde bydlí naše spolužačka. Během čtvrtka jsme si udělali třídní trička, která jsme nabarvili a na památku vzájemně podepsali. Ty tři dny jsme si všichni moc užili.

Iveta Novotná

 

160624 vylet 9 trida048V pátek 24.6.2016 se naše třída vydala vlakem na Malou Skálu, odkud jsme vypluli na kánoích směr Turnov. Na začátku nás instruktorka poučila, jak se kormidluje a pak jsme si to sami vyzkoušeli. Po zvládnutí těchto dovedností jsme vyrazili na první jez. Ještě před tím, někteří museli vyzkoušet teplotu a hloubku vody. Zmíněný jez jsme všichni zvládli a vyrazili na plavbu dlouhou 12 kilometrů. Plavba byla super. Každý z nás má spoustu zážitků.

Konec působení na této škole jsme si společně užili na jedničku. Děkujeme panu učiteli Špicarovi, který pro nás tento výlet vymyslel.

                                                                                    za všechny deváťáky K. Vohánková

 

160623 putovani za vodou 7 trida004Ve čtvrtek 23. června se šest tříd naší školy vydalo k vodě. Neudělali jsme si však volné dopoledne – jednalo se o prožitkové vyučování, které mělo za úkol nahlížet vodu z různých úhlů pohledu.

Podrobné informace zde

Jan Horák, koordinátor EVVO

 

© 2017 Základní škola Eduarda Štorcha a mateřská škola Ostroměř, Školní 315, Ostroměř, tel.: 493 691 225, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

web vytvořil www.helpmark.cz