Události základní školy ve školním roce 2014/2015

 

150629 zakonceni skolniho roku66Již tradičně jsme školní rok zakončili slavnostním vyhodnocením školních soutěží, při kterém každý organizátor dané soutěže pozval nejúspěšnější žáky na pódium, kde jim předal drobnou odměnu.

Závěr pak patřil žákům deváté třídy, kterým jejich třídní učitelka vytvořila na rozloučenou fotoknihu mapující devět let jejich povinné školní docházky. Ale ani oni nezůstali pozadu a připravili pro nás důstojné rozloučení a poděkování všem zaměstnancům.

Nezbývá tedy než popřát krásné, pohodové a klidné prázdniny a v září na shledanou.

Mgr. Iva Mádlová

 

150629 cerven v sd23V červnu jsme si s dětmi upekli bublaninu z třešní, malovali jsme křídami na chodník a školní rok jsme ukončili cestou za pokladem. Děti na cestě za pokladem plnily různé úkoly a za to je na konci čekala sladká odměna.

Vychovatelky ŠD

 

 

150624 vylet liberec 6 trida003Ve středu 24. června jsme jeli autobusem do Liberce, byla to veliká zábava a zažili jsme spoustu krásných věcí. Zavítali jsme do Dinoparku, do IQLandie a nakonec do IQParku. Když jsme přijeli na autobusové nádraží, dostali jsme bojový úkol najít trafiku, abychom si sami vyzkoušeli koupit lístky na MHD.

Nejprve jsme chtěli jít na Ještěd, ale jelikož v Liberci pršelo, navštívili jsme Dinopark. Byl tam i takový deštný prales, ve kterém každých patnáct minut pršelo. Byla to tam hodně velká sranda, zhlédli jsme 4D kino a projeli speciální dráhu DinoExpedition. Potom jsme se vydali do IQLandie. Tam to byla docela nuda, ale i sranda, například zrcadlové bludiště, nejlepší byla asi Sexmisie. Bavil nás i Hlukoměr, kde jsme měli zakřičet co nejvíc nahlas, taky jsme se kole sebe snažili udělat bubliny a mluvili jsme s robotem. Pro mě byl zase nejlepší tobogán, taky jak jsme utíkali Tomášovi. Byla to zábava, dokud nás nenašel. Celá třída se společně pobavila při zvedání auta, ještě jsme se vyfotili s Albertem Einsteinem a nakonec jsme šli naproti do IQParku. Tam už to byla sranda. Ale nejvíce jsme se asi pobavili v naklopeném Titaniku, kde jsme se v podpalubí „ukempili" a zůstali tam. Bylo celkem těžké udržet se na nohou a nespadnout. Hodně nás pobavilo i ježdění na vozíčku. Sjížděli jsme po tyči jako hasiči, moderovali zprávy, hráli na kytary v kapele a zkoušeli plno dalších věcí a pokusů. Bylo to super. Zpátky jsme jeli vlakem.

Ze zápisků šesťáků

 

150626 sportovni den019Páteční dopoledne jsme si zpříjemnili společným pobytem na čerstvém vzduchu.

Žáci šestých a sedmých tříd si společně se svými učiteli připravili úkoly pro první stupeň na téma dopravní výchova. Všichni žáci splnili úkoly na jedničku. V závěru byli odměněni medailí.

Také počasí nám přálo a nic nebránilo si celé dopoledne báječně užít.

Za všechny Mgr. Lenka Jelínková

 

150624 putovani k prameni javorky 5 trida014Ve středu 24. čevna jsme doháněli poslední (nebo první?) část projektu Javorka – vydali jsme se hledat její pramen. Akce povedená: 15 žáků, 13 kilometrů, několik pramenů, množství viděných zvířat, 1 dopravní prostředek.

Mgr. Jan Horák a páťáci

 

 

© 2017 Základní škola Eduarda Štorcha a mateřská škola Ostroměř, Školní 315, Ostroměř, tel.: 493 691 225, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

web vytvořil www.helpmark.cz