Události základní školy ve školním roce 2013/2014

 

140626 zakonceni skolniho roku071Čtvrteční dopoledne se neslo ve slavnostním duchu. Na hale školy byli vyhodnoceni naši nejúspěšnější "reprezentanti" ve školním roce 2013/2014. 

Kromě odměňování došlo i na loučení. Nejprve se s paní učitelkou 5. třídy rozloučili "její" žáci, kteří budou pokračovat v šesté třídě s novou paní učitelkou. Poté se loučila paní učitelka Krejčová se svými sboristkami, no a nakonec jsme všichni "vyprovodili" do života žáky 9. třídy. 

No a nyní už zbývá jenom dodat - krásné prázdniny!

Za všechny zaměstnance školy Mgr. Iva Mádlová

 

„Ladies and gentlemen welcome to our school"

140625 akademie006Ve středu 25. 6. se hala základní školy proměnila v malé kino k prezentaci projektu „Nebojme se cizích řečí". V úvodu byli návštěvníci seznámeni s cíli projektu. Během školního roku a na víkendových cizojazyčných pobytech učitelé natočili s žáky řadu videí k různým oblastem anglického jazyka. Žáci získali první zkušenosti, jaké je to být hercem a že to není vždy snadné. Učitelé být scénáristou, kameramanem, režisérem i klapkou. Akademií provázeli tvůrci videí Jan Horák a Gabriela Pospíšilová.

Mezi jednotlivými ukázkami videí návštěvníci shlédli živé vstupy žáků. Žáci prvního stupně vystoupili s anglickou písní Mr. Petlover, s tradiční českou písní Prší, prší v angličtině a s česko-anglickou básní o zelenině.

Žáci 6. třídy našli inspiraci v pořadu ALLES GUTE a přepracovali jej do anglického jazyka. Sedmou třídu reprezentoval pěvecký sbor základní školy s písní skupiny The Beatles Ob-La-Di Ob-La-Da. Žák Jakub Hakl a Vojtěch Smutný z 8. třídy excelovali s typicky anglickým „suchým" vtipem. Na závěr předvedl žák 9. třídy Marek Novotný vynikající úroveň anglického jazyka v rozhovoru s rodilou mluvčí Mandi K. Petrák.

V průběhu i na závěr vystoupení zněl halou potlesk. Poděkování patří všem zúčastněným.

Mgr. Gabriela Pospíšilová

 

140624 setkani predskolaku013V úterý 24. 6. 2014 se uskutečnilo již tradiční setkání předškoláků a jejich rodičů s budoucí paní třídní učitelkou. Prvňáčky bude následujících pět let provázet v naší škole paní učitelka Jana Slámová. 

Děti si mohly vyzkoušet různé hry či si technikou Scrapbookingu vytvořit krásného motýla. Rodiče se v té době dozvídali spoustu důležitých informací o chodu školy nejenom od paní učitelky Slámové, ale také třeba od vedoucí školní jídelny paní Hedviky Bidlové či paní ředitelky Gabriely Pospíšilové. 

Pevně věříme, že se Vám u nás bude líbit! 

 

140625a evakuace042Taktické cvičení se provádí za účelem přípravy jednotek požární ochrany, štábů na zdolávání požárů nebo na záchranné práce při mimořádných událostech. Jednotky ví o cvičení předem, připravují se na činnosti, které budou při cvičení vykonávat.

Téma cvičení v naší základní škole bylo zdolání požáru, evakuace osob v objektu a prověření připravenosti zaměstnanců školy při prováděné evakuaci.

Požár "vznikl" ve školní družině a v důsledku něho došlo k částečnému zakouření chodby a schodiště. Prvotní zásah provedli zaměstnanci školy, kteří v důsledku zakouření unikli do 2. podlaží, odkud byli následně evakuováni výškovou technikou.

Cvičení se zúčastnilo pět složek - HZS PS Hořice, HZS PS Jičín, SDH Dobrá Voda, SDH Mlázovice a SDH Ostroměř. Kolem školy se tedy sjelo 8 velkých hasičských aut.

Evakuace byla provedena velmi spořádaně, vzorově podle evakuačního plánu. Všichni se chovali ukázněně, zaměstnanci školy se postarali o bezpečný odchod žáků z budovy.

Velké poděkování patří panu Ivu Stýblovi, který pro nás akci zorganizoval.

Mgr. Gabriela Pospíšilová

 

140624 dobrodruzne odpoledne v sd012V posledním červnovém týdnu jsme se s dětmi ze školní družiny vydali na dobrodružnou cestu do lesa. Během ní děti plnily různé úkoly, při kterých musely trochu přemýšlet, zacvičit si, zazpívat a vyrobit lesní domečky z přírodnin.

Za svou snahu dostaly sladkou odměnu a malý dáreček.

Jitka Krausová a Radka Štainerová, vychovatelky ŠD

 

© 2017 Základní škola Eduarda Štorcha a mateřská škola Ostroměř, Školní 315, Ostroměř, tel.: 493 691 225, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

web vytvořil www.helpmark.cz