Želvičky – 3. třída

V přízemí naší mateřské školy vpravo je třída určená především předškolákům, tedy dětem ve věku od 5 do 7 let. Dle školského zákona se jedná o povinnou docházku, jejíž alternativou je systém individuálního (domácího) vzdělávání. Poslední rok v mateřské škole je kladen důraz na plynulý přestup na základní školu. Děti se věnují předškolním přípravám, rozšiřují matematické, jazykové i pohybové dovednosti. A to vše s cílem úspěšného absolvování zápisu do 1. třídy.

Vzhledem k větší fyzické zdatnosti děti také chodí na delší vycházky po okolí mateřské školy či do blízkého lesa. Pravidelně navštěvují kulturní a vzdělávací akce. V tomto ročníku také probíhá pravidelná diagnostika předškolních dovedností, jejíž výsledky mají možnost rodiče konzultovat s pracovníky školského poradenského zařízení. Speciální pedagog v mateřské škole provádí po dohodě s rodiči logopedickou depistáž. Děti mají možnost přihlásit se na výuku plavání nebo lyžování.

Povinné školní vzdělávání je organizováno denně od 7:30 do 11:30 h mimo období školních prázdniny. Rodiče jsou povinni svoje děti řádně omlouvat buď telefonicky, e-mailem nebo osobně.

Naše třída nabízí dětem několik koutků – center aktivit: kuchyňský, dílenský, kancelářský, kadeřnický, čtenářský a odpočinkový koutek, také dřevěný domeček. Piano, interaktivní panel, dráhu pro mašinky a auta, velké dřevěné a molitanové kostky a mnoho dalších pomůcek ke hrám, které jsou optimální pro rozvoj daného věku.

Často využíváme interaktivní panel, kde mají děti tematický program a mohou zdokonalovat počítačové dovednosti.

Samostatná “Albi” místnost poskytuje dětem klidné zázemí pro individuální hry a vzdělávání během celého dne a využíváme ji také pro individuální pedagogickou práci.

Kontakt

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

tel.: 493 691 292

Pedagogové

Martina Kracíková, učitelka

Tereza Ulrychová, učitelka