Žabičky – 2. třída

Třída „Žabiček“ je situována v patře budovy mateřské školy. Navštěvují ji převážně děti 3 až 4 leté, které mají již zažitý pravidelný režim, což poskytuje více možností věnovat se činnostem, které děti obohacují a přispívají tak k jejich rozvoji – manuální, rozumové, výtvarné a pracovní činnosti (např. stříhání nůžkami). Adaptace na nové prostředí zde probíhá jen u několika málo dětí, které přicházejí poprvé do školky, proto probíhá nepochybně rychleji než ve třídě s mladší věkovou skupinou.

Na děti jsou již kladeny vyšší nároky týkající se sebeobsluhy. Vzhledem k větší fyzické zdatnosti děti také chodí na přiměřené vycházky po okolí mateřské školy. Aktivity často probíhají ve skupinkách, tak aby se děti postupně začaly seznamovat s různými formami spolupráce, učily se vnímat druhé a vzájemně komunikovaly. Dostatek spontánních činností mají děti v průběhu dopoledne a pobytu venku, i tak jsou ale střídány s řízenou činností, kde se uplatňují metody rozhovorů, vyprávění, konstruktivní či manipulační hry a nesmí být opomenuty pohybové aktivity.

Naše třída nabízí dětem několik herních prvků a aktivit: dřevěný domek, kočárek pro panenky, dřevěný domeček pro panenky, dřevěné kostky, lego stavebnice, traktory, autíčka s autodráhou a mnoho dalších pomůcek ke hrám, které jsou vhodné pro daný věk.

Kontakt

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

tel.: 725 755 473

Pedagogové

Alice Chládková, učitelka

Bc. Klára Zapadlová, učitelka