IROP CZ RO B C RGB

Výzva č. 15 IROP – Infrastruktura pro MŠ

Obec Ostroměř podala žádost o dotaci do Integrovaného operačního programu, výzvy č. 15 Infrastruktura pro předškolní vzdělávání pro sociálně vyloučené lokality na projekt „Zvýšení kapacity a dostupnosti MŠ Ostroměř“. Žádost byla dne 5. 12. 2016 schválena k financování. Celkové způsobilé výdaje projektu budou 4 226 268,07 Kč a podpora z EU (EFRR) bude činit 85%, tedy 3 592 327,85 Kč, 5% bude poskytnuto ze státního rozpočtu a 10% připadne na spolufinancování z rozpočtu obce. Předpokládaný termín ukončení realizace projektu je 30. 9. 2017.

Cílem projektu je zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury předškolního zařízení - MŠ Ostroměř. Díky rozšíření kapacity mateřské školy a přijetí vyššího počtu dětí bude umožněno vyšší zapojení rodičů malých dětí na trh práce a bude pokryta poptávka těchto rodičů z obce Ostroměř a okolních municipalit po předškolním vzdělávání.

Specifickými cíly projektu pak jsou:

1. Zvýšení kapacity MŠ Ostroměř (rozšíření kapacity o jednu novou třídu);
  2. Zajištění rovného přístupu k předškolnímu vzdělávání MŠ Ostroměř (bezbariérovost objektu MŠ a kompenzační pomůcky);
  3. Zvýšení kvality výuky v MŠ Ostroměř;
  4. Zajištění vzdělávání dětí mladších 3 let;
  5. Zajištění rovného přístupu ke vzdělání s ohledem na děti ze sociálně a kulturně znevýhodněného prostředí a děti se speciálními vzdělávacími potřebami;
  6. Odstranění bariér pro zapojení rodičů malých dětí na trh práce.

Během realizace projektu bude formou rekonstrukce stávajícího objektu MŠ vytvořena nová třída
a tím rozšířena stávající kapacita. Dále bude pořízeno nezbytné vnitřní vybavení, včetně základních kompenzačních pomůcek a jako doplňková aktivita projektu budou provedeny úpravy venkovního prostranství. S ohledem na cíl zajištění rovného přístupu k předškolnímu vzdělávání budou provedeny takové stavební úpravy, které umožní bezbariérový přístup a využívání objektu (bezbariérově bude řešeno první nadzemní podlaží). MŠ Ostroměř bude přijímat díky realizaci projektu i děti mladší tří let.