"Od všeho trošku"

Školní vzdělávací program byl vytvořen jako souhrn všech aktivit a možností, které nabízí přímo budova a vybavení v ní, zahrada, prostředí, příroda, les, samotná Ostroměř a její okolí.

Zahrnuje spolupráci mladších a starších dětí, neboť po celý den využívají všechny prostory mateřské školy podle vlastní volby a vzájemně si připravují podmínky a plní úkoly, které je dovedou ke společnému výsledku.

Cílem vzdělávacího programu je, aby děti získaly informace z mnoha oblastí života a postupně se u nich rozvíjely dovednosti, schopnosti a vědomosti s ohledem na věkové zvláštnosti a individuální potřeby dětí.

Třídní vzdělávací program je ucelený plán, rozpracovaný do týdenních témat. Každé téma je dále rozpracováno do pěti dnů a každý den je rozpracován do čtyř částí: ráno, asociační kroužek, pobyt venku, odpoledne.

Každodenními činnostmi jsou naplňovány i průběžné cíle: sebeobsluha,hygiena, socializace, vůle, chování, pěstování morálních a společenských hodnot.

TÉMATA:

Září
Pohádková školka
Jede, jede mašinka
Pohádky
Plody lesa

Hop, koníčku
Podzim se ujímá vlády
Sklep, tma a myši
Prší, prší jen se leje

První sníh
Havran a vrána