Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání "Od všeho trošku"

Vzdělávací program zahrnuje přirozené propojení a návaznost v oblasti biologické, psychologické, interpersonální, sociálně kulturní i environmentální. Systém plánování integrovaných tematických bloků je trojstupňový, je členěn podle obecnosti na tematické celky a tematické části.

Integrovaný blok rozvíjí děti v oblasti učení a poznatků, seznamuje děti s hodnotami, které uznává naše společnost, poskytuje dětem prostor pro samotnatnost a vyjádření svého postoje. Integrovaný blok obsahuje činnosti ze všech pěti oblastí RVP PV.

Obsah ŠVP je rozpracován do tří tematických celků:

• Místo, kde je mi dobře
  • Máme se rádi
  • My a příroda

Hlavní tematické celky vycházejí z vizí a koncepce mateřské školy. Určují širší obsahový rámec, se kterým pracují obě třídy.

Každý celek je dále rozpracován do tematických částí, které odpovídají konkrétním potřebám a specifikům tříd. V průběhu jednoho školního roku nemusí být vyčerpány všechny tematické části.

Místo, kde je mi dobře

• Vesnice
  • Tradice
  • Svět