Zaměření školy

Filozofií naší školy je vytvořit mateřskou školu s úzkými vazbami na rodiče. Chceme umožnit dětem prožít aktivní a šťastné dětství tím, že jim vytvoříme pohodové a přátelské prostředí, kde se budou cítit dobře, kde bude kamarádská nálada, pochopení a láska. Je nutné se zaměřit na zdravý vývoj dítěte, který je spojen s přiměřenou pohybovou aktivitou a vychovat samostatné a sebevědomé děti, schopné komunikovat a spolupracovat.

Provoz mateřské školy

Pondělí - pátek
6:15 - 16:15 h

tel.: 493 691 292 (1. a 3. třída), 725 755 473 (2. třída)
tel.: 608 143 985 (ředitelka školy Mgr. Gabriela Pospíšilová)

Seznam věcí potřebných do MŠ

Do třídy

• bačkory vzdušné a pevné na noze – ne pantofle,
  • pohodlné oblečení: tepláky, mikiny, trička, děvčata – elasťáky, legíny, punčocháče, sukně, zástěrky,
  • náhradní oblečení: spodní prádlo, ponožky, tričko, tepláky,
  • pyžamo na spaní, pokud zůstávají děti na odpočinek, každý pátek si rodiče odnesou pyžamo domů na vyprání.

Na pobyt venku (dle počasí a ročního období)

• kalhoty na ven, mikina, bunda,
  • gumovky, pláštěnka,
  • čepice, šátek, kšiltová čepice,
  • rukavice v zimním období.

Všechny věci vašeho dítěte, prosím, podepište. Děkujeme.

Počet dětí ve školním roce 2021/2022 (stav k 1. 9. 2021)

1. třída 14 dětí
2. třída 19 dětí
3. třída 21 dětí
Celkem  54 dětí

Adaptační pobyt dětí s rodiči

Adaptační pobyt probíhá před nástupem dítěte do naší mateřské školy. Zpravidla na konci měsíce srpna v předem oznámených dnech v dopoledních hodinách od 10:00 do 11:00 h nebo odpoledne od 14:30 do 16:00 h. Pobyt se koná v prostorách školní zahrady či za nepříznivého počasí ve třídě naší mateřské školy. Cílem tohoto adaptačního pobytu je usnadnění nástupu dětí do mateřské školy postupným zvykáním si na prostředí a zaměstnance školy. Rodiče mají možnost přijít s dětmi, poznat prostředí mateřské školy a seznámit se se zaměstnanci. Hrát si se svými dětmi a poznat, jak na prostředí školy reagují a jak se projevují mezi ostatními dětmi.

Prosíme o dodržování nastavených organizačních a hygienických pravidel školy:

• po celou dobu adaptace doprovází dítě rodič (zákonný zástupce) a zajišťuje jeho bezpečnost,
  • vstup do mateřské školy je umožněn pouze bez známek infekčního onemocnění,
  • po vstupu do budovy prosíme o dezinfekci rukou a přezutí,
  • po celou dobu pobytu v mateřské škole musí dospělá osoba nosit respirátor.

Předem děkujeme za respektování našich pravidel a těšíme se na Vaši návštěvu.

Portfolia

Děti si tvoří vlastní portfolia.

Portfolio dítěte je soubor materiálů, které během pobytu v mateřské škole vytvořilo, nebo dokumenty mapující jeho pokrok ve vzdělání.  Jsou to například pracovní listy, výkresy, fotografie, básničky, písničky, humorné výroky dětí, diplomy apod. Tyto podklady si děti zakládají do pevných desek, které mají označeny vlastní značkou. Desky jsou uloženy v polici ve třídě a jsou dětem volně přístupné. Dle domluvy s pedagogy si mohou děti portfolio vzít domů a prohlédnout si jej se svými blízkými.

Portfolio plní funkci

• Informační – poskytuje informace o vývoji dítěte rodičům, pedagogům i dětem samotným.
  • Motivační – motivuje děti k lepším výsledkům práce, k dokončení řady činností.
  • Komunikační – dochází k rozvoji komunikace mezi pedagogy a dětmi, mezi dětmi vzájemně a mezi dětmi a rodiči.
  • Rozvojovou – podporuje zdravé sebevědomí dítěte a jeho sebehodnocení.
  • Pamětní – po skončení docházky si děti portfolio odnesou domů jako vzpomínku na mateřskou. školu.