01.04.2022

Apríl aneb Den naruby

První aprílový den jsme zahájili „naruby“. A co to znamenalo? Všichni mohli mít na sobě něco vtipného, obráceného, nebo naruby. Prostě to, co by si běžně do školy nevzali. U oblečení jen nezůstalo. Učitelé si připravili různé aktivity jako např. psaní slov, které bylo zrcadlově, přeházená písmena, která nedávala smysl, běh se svázanýma nohama, rozstříhané čtecí příběhy. Vymysleli i různé legrácky – schovali dětem židle, nebo jim je přilepili izolepou k lavicím. Žáci jim pro změnu vyndali baterky z ovladače k dataprojektoru, nebo odpojili myš od počítače. Také došlo na oblíbenou výměnu rolí – z žáků se stali učitelé, z učitelů žáci, kteří s chutí napodobili obvyklé chování a dotazy školáků. Došlo i na skupinové práce, schované učebnice, pracovní sešity nebo jiné pomůcky.

Jak si tento den děti užily, se můžete přesvědčit v naší fotogalerii.

Iveta Macháčková