06.05.2022

Třicátý šestý týden družiny
ŠD I. + II.

Tento týden jsme se sešli opět v hojném počtu. Jaro si k nám již otevřelo dveře a pomalu vstoupilo. S dětmi jsme si užili trochu toho slunečního svitu, jarních paprsků a nabyli tak potřebnou energii. Trávili jsme spoustu času na školním hřišti. Zde jsme hráli mnoho společných her. Děti si také zazávodily na běžeckém okruhu. V kalendáři se nám ozval Den matek, proto jsme vytvořili přáníčka z papíru, která jistě udělala maminkám velkou radost. Budeme se společně těšit, co nám příští týden přinese. 

    


29.04.2022

Třicátý pátý týden družiny
ŠD I. + II.

Tento týden se nesl v duchu čarodějnic. Děti byly dobře naladěné a tematicky ustrojené. Děvčata přišla ustrojená za čarodějnice a chlapci za čaroděje. Hodně jsme vyráběli. Diskutovali jsme o historii vzniku pálení čarodějnic. Děti z první družiny tvořily krásné čarodějky z proložek od vajíčka, látky a novin. Druhé oddělení dokončovalo družinový domeček. Umísťovalo kuchyňku, potraviny a nádobí z kartonu. Celou konstrukci si tvořily děti samy s paní učitelkou. Měly velkou radost, že se dílo povedlo.

    


22.04.2022

Třicátý čtvrtý týden družiny
ŠD I. + II.

Sešli jsme se po velikonočních prázdninách v hojném počtu. Děti nám vyprávěly své zážitky a dojmy. Největší radost měly z vykoledovaných sladkostí. Své zážitky se pokusily zvěčnit na papír. Konečně nastalo jaro a vrací se k nám stěhovaví ptáci z teplých krajin. S dětmi jsme si je podrobněji popsali a vytvořili ve větší formě na kus kartonu.  Zahráli jsme si tematickou hru na Orla a ptáčníka. Tvořili jsme rozkvetlé stromy s vatovými tyčinkami. Také jsme se s dětmi domluvili, že si uděláme vlastní družinový domeček. Byly nadšené a jako mravenečci se zapojily do veškerých příprav.                


15.04.2022

Třicátý třetí týden družiny
ŠD I. + II.

A je to tu. Velikonoce už jsou schované za rohem a vyčkávají. Při této příležitosti jsme si s dětmi vyprávěli o velikonočních zvycích. Také jsme vyrobili velikonoční slepičky, zajíčky. A abychom nelenili, zahráli jsme si spoustu společenských her. Nakonec jsme četli pohádku o Velikonočním přání. Byl to krásný týden plný nových zážitků. Budeme se na Vás a Vaše děti těšit po velikonočních prázdninách.                 


08.04.2022

Třicátý druhý týden družiny
ŠD I. + II.

Pomalu se nám blíží velikonoční prázdniny a Velikonoce jako takové. S dětmi se pečlivě připravujeme a tvoříme o sto šest. Vyrobili jsme origami zajíčka a kuřátka z proužku papíru.  Také se venku konečně probudila jarní příroda. Začali nám létat krásní motýlci, tak jsme si ve družině udělali kukly z punčochových kalhot a špejlí. Už jen čekáme, co se z nich vylíhne. 


01.04.2022

Třicátý první týden družiny
ŠD I. + II.

Tento týden jsme tvořili s dětmi krásné jarní zajíčky, kteří mohli stříhat ušima. Také jsme tvořili spoustu zvířátek ze začínající jarní přírody. Hodně času jsme trávili venku. Děti si zahrály mnoho společenských aktivit na školní zahradě. Těšíme se, co nám příští týden nadělí.  


25.03.2022

Třicátý týden družiny
ŠD I. + II.

V novém jarním týdnu jsme se naplno věnovali různým společenským aktivitám. Dost času jsme pobývali venku na školní zahradě. Hráli jsme na Prodavače, Ovečky a také jsme létali s modely letadel. Ani po výtvarné stránce jsme nezaháleli a tvořili jarní ptáčky z kartonu a vlny. Opět jsme si týden s dětmi velice užili. Již se těšíme na další dobrodružství.


18.03.2022

Dvacátý devátý týden družiny
ŠD I. + II.

Tento týden se konečně začalo hlásit jaro o slovo. Kvetou první jarní kytičky, ráno je slyšet zpěv ptáků a celkově se příroda konečně probouzí opět k životu po zimním spánku. My jsme si také vytvořili jarní výzdobu. S dětmi jsme vyráběli krásné včeličky, berušky a žabičky z papíru, které nám zdobí družinovou třídu. Také jsme navštívili místní loutkové divadlo, abychom si tento týden ještě více zpestřili. Divadelní pohádku jsme si po té ve družině nakreslili. Už se opět těšíme na další dobrodružství.


11.03.2022

Dvacátý osmý týden družiny
ŠD I. + II.

Sluníčko nám začalo krásně hřát a my s dětmi ze školní družiny trávíme spousty času venku. Hrajeme pohybové a míčové hry: Polévka se vaří, Na jelena, Sochy a Ovečky, ovečky... Kluci, ale také dívky hrají fotbal. Neleníme ani v kreativním tvoření a vyrobili jsme si narcisky z proložek od vajíčka. Děti tvoření tak zaujalo, že si jich vyrobily více, vzaly si narcisky domů a někteří je nechaly ve školní družině, kde nám zdobí třídu.


04.03.2022

Dvacátý sedmý týden družiny
ŠD I. + II.

Konečně jsme se s dětmi shledali po jarních prázdninách. Vyprávěly nám spoustu zážitků, které během nich zažily. Své prožitky a dojmy přenesly na papírovou formu. Měly k dispozici velký čtvrtkový formát, aby mohly dát prostor všem svým myšlenkám. Vytvořili jsme také krásné čápy na komíně, jelikož se nám již pomalu vracejí z teplých krajin. Čápi nám sedí na okenním parapetu a zdobí nám naši družinovou třídu.


18.02.2022

Dvacátý pátý týden družiny
ŠD I. + II.

Tento týden se nesl ve valentýnském duchu. Děti si vyrobily přání se srdíčky, aby obdarovaly své milované. Sluníčko nám dopřává jarního nádechu, avšak zdání klame. Stále tu vládne paní Zima. Vyrobili jsme si krásného lyžaře s papíru a z dřívek od nanuku. Po té si svými výtvory děti hrály celé odpoledne. My s dětmi se již velice těšíme, až se opět uvidíme po jarních prázdninách a budou nám vyprávět své zážitky.


11.02.2022

Dvacátý čtvrtý týden družiny
ŠD I. + II.

Tento týden proběhl v duchu zimních olympijských her. Děti si vytvořili vlajky určitých států, za které po té soutěžily. Obrazně jsme zapálili i olympijský oheň, který si děti samy udělaly z barevného papíru. Nesměly chybět ani zimní disciplíny, při kterých jsme si všichni užili spoustu zábavy. Někdo zkoušel lyžovat, jiní zase bobovat. Také jsme ve družině psychicky podporovali české olympijské sportovce. Byl to velmi obohacující týden pro nás pro všechny.  


03.02.2022

Dvacátý třetí týden družiny
ŠD I. + II.

Jelikož nastávají dětem pololetní prázdniny, tak jsme tento týden využili na plno. Stále nás zebe a mrazí, tak jsme s dětmi vytvořili rukavice a čepice ze čtvrtky a vosku. O vyrábění  jsme tento týden opravdu nouzi neměli. Vyrobili jsme si pohyblivého tučňáka na ledu za pomocí magnetů a čtvrtky. Také jsme se zahřáli a protáhli svá těla při hudbě a tanci. Zapojili se i paní učitelky z čehož děti měly velkou radost.


28.01.2022

Dvacátý druhý týden družiny
ŠD I. + II.

Tento týden jsme s dětmi tvořili se zažehlovacími korálky. Děti si mohly vyrobit výrobek podle vlastní fantasie. Vznikly zajímavé a krásné výtvory. Spousta dětí si vyrobila podtácek na hrníček. Také jsme pokračovali v zimním tvoření. Děti z prvního oddělení si vyrobily mrože z papírových sáčků a ledního medvěda z papírových tácků. Velice se jim povedly. Nyní zdobí družinovou třídu.


21.01.2022

Dvacátý první týden družiny
ŠD I. + II.

Je to nový týden. My pokračujeme v zimních radovánkách. Povídáme si o různých polárních oblastech o Eskymácích a jejich příbytkách. Tvořili jsme krásné tučňáky z pet lahví, také sněžítka ze čtvrtky a barevného papíru. Jelikož nám počasí dopřálo sněhovou nadílku a také nám den prozářil slunečními paprsky, tak jsme trávili spoustu času venku. Na zamrzlé ploše se děti mohly klouzat a vyřádit. Byly moc spokojené a my též.


14.01.2022

Dvacátý týden družiny
ŠD I. + II.

Zima nám udeřila mrazivým počasím. Trávili jsme spoustu času venku. Hráli jsme různé společenské hry: Mrazík, Sochy. S dětmi jsme se dokonce koulovali sněhem. Povídali jsme si, jak to vypadá v severních zemích. Jaké tam žijí zvířata. Využili jsme k tomu vlastnoručně vytvořenou mapu, aby si děti dokázaly představit, kde se jaký kontinent nachází. Poté si žáci mohli vyrobit Sovici sněžní z šišek a kosmetické vaty. Na konec jsme si zazpívali a zahráli na kytaru Grónskou píseň. Již se těšíme na další týden.  


07.01.2022

Devatenáctý týden družiny
ŠD I. + II.

Konečně nám nastal nový rok 2022. Vyprávěli jsme si zážitky a dojmy z vánočních prázdnin. Děti nám pověděly, jak byly hodné a čím je Ježíšek obdaroval. Kalendář nám také hlásí příchod Tří Králů. S dětmi jsme nelenili a připomněli si jejich význam. Vyrobili si je ze čtvrtky a barevného papíru. Zahráli jsme si tematické hry a zazpívali si píseň: My tři Králové jdeme k vám.