17. 09. 2021

Třetí týden školky
1. třída

Tento týden byl plný zážitků a nových zkušeností. Při procházce s třídou Žabiček jsme poznali krásy Ostroměře, podívali jsme se na místní hřiště a poté jsme zamířili k vlakovému nádraží. Příroda se nám pomalu připravuje na podzimní období a zahaluje se do svých typických barev, které jiné roční období nenabízí. Stromy shazují lístky, ale nejen to, mohli jsme si proto nasbírat plno kaštánků. Ve třídě jsme se naučili používat barvy a štětce, a vyrobili jsme si květinu, kterou jsme ozdobili pomocí barevného papíru.

2. třída

Třetí týden utekl jako voda a my máme opět společně nakročeno do dalšího školkového týdne. Ačkoliv se na další týden těšíme, otočíme se ještě k třetímu týdnu, který nás naučil znalostem o naší Ostroměři. Největším zážitkem pro děti byly jablečné sady, na které se vyrazily podívat s novou kamarádkou Ančičkou. Zde si děti jablka nejen prohlížely a ochutnávaly, ale také se učily novým písním, tanci a tvoření. Závěrem týdne jsme se rozloučili s kamarádkou Ančičkou a těšili se na nadcházející víkend.

3. třída

Třída Želviček vyrazila tento týden do Lázní Bělohrad, kde jsme si prošli Pohádkovou cestu okolo rybníku Pardoubek. Děti byly nadšené z dřevěných strašidelných postaviček a s radostí si pohrály na čertovském hřišti. Nechyběla ani práce na podzimní výzdobě, které si můžete všimnout před hlavním vchodem. Také poznáváme okolí Ostroměře, a proto chodíme na dlouhé procházky, na kterých si ukazujeme, kde najdeme lékaře, lékárnu, školu, knihovnu, obecní úřad a obchody.

10. 09. 2021

Druhý týden školky
1. třída

Týden utekl jako voda v rybníce a naše malé rybičky jsou ve školce stále raději. Počasí nám přeje, a tak jsem trávili každou volnou chvilku na zahradě školky a v okolí, kde jsme prozkoumali každý kámen a každou květinu, která zde roste. Hračky na pískovišti také moc dobře známe, proto jsme postavili hrad pro prince a princeznu a cítili jsme se jako v pohádce. Naší nejoblíbenější říkankou se tento týden stalo “Kolo, kolo mlýnský” a umíme ji už nazpaměť. Také nás navštívilo “KNIHADÝLKO”, představení se dětem velmi líbilo a už se těšíme na další.  A co nám přinese následující týden? To se již necháme překvapit.

2. třída

Taaak a druhý týden je za námi. Tento týden pro nás měl přichystaný spoustu zábavy a my si ji moc užili. Chodili jsme do lesa, kde jsme stavěli zvířátkům domečky a učili se poznávat různé přírodniny, keře a rostliny. Také jsme byli v ostroměřském loutkovém divadle na pohádce Zmoudření kozy Drcany, a malovali jsme ptáčky, kterými jsme si vyzdobili naši šatničku. Závěr týdne nám příjemně zakončilo “Knihadýlko” s krásnou pohádkou O pavoučku Čendovi.

3. třída

Tento týden byl velmi pestrý na zážitky. Protože sluníčko krásně hřálo, vyrazili jsme na vycházku do nedalekých Sobčic, kde si děti vyhrály na hřišti a vyzkoušely fotbalové hřiště. Také k nám zavítalo “Knihadýlko” a my si s ním užili pohádku O pavoučku Čendovi. Dále jsme navštívili knihovnu, kde si děti prohlédly výstavu stromů, a vyrazili jsme do divadla na pohádku “O koze Drcaně”. Na našich vycházkách myslíme i na výzdobu naší třídy, a proto sbíráme podzimní květiny. Na nástěnkách můžete nalézt “Kukuřičáky” a želvičky v mořském korálu.

03. 09. 2021

První týden školky
1. třída

Hola, hola, školka volá. Prázdniny nám utekly jako voda a všichni jsme se konečně opět sešli ve školce, kde jsme mezi sebe přivítali nové kamarády. Nejvíce jsme se těšili na nové hračky a na to, jak tu spolu zažijeme spoustu zábavy. Na uvítanou jsem se naučili básničku “Dobré ráno”, kterou si děti velmi oblíbily a s radostí si ji každé ráno opakují. Nejen že už si děti krásně hrají, ale všichni jsou velice poslušní a kamarádští. Těšíme se, co nám přinesou další týdny strávené ve třídě “Rybiček”, a na dobrodružství, která společně zažijeme.

2. třída

Hola, hola, školka volá. Tento týden byl ve znamení začátku školního roku 2021/2022. Seznámili jsme se s novou třídou Žabiček a s novými třídními učitelkami. Ve třídě na nás čekala spousta známých i neznámých hraček, kterými nás vřele přivítaly paní učitelky. Také jsme si společně povídali o tzv. žabičkových pravidlech třídy. Těmito pravidly jsme si vysvětlili, že jsme všichni kamarádi a máme se navzájem rádi, a jak se chováme k hračkám a předmětům ve třídě. Nesmělo chybět ani seznámení s denními rituály a chodem mateřské školy.

3. třída

Konečně je tu měsíc září a my se opět po prázdninách setkáváme v naší školičce. Přivítali jsme mezi sebe i nové kamarády, a tak nesměly chybět oblíbené seznamovací hry. Také jsme si vyprávěli o zážitcích z prázdnin. Jelikož jsme teď třída Želviček, zkusili jsme si je sami vyrobit, dětem se velmi povedly a rodiče si je mohou prohlédnout na nástěnce v šatně.